FAQ

Czy wymagane jest umiejętność pływania żeby zacząć przygodę z Wakeboardem?
Czy na miejscu są instruktorzy (przecież nigdy nie stałam/em na desce)?
Czy pływanie na wake jest bezpieczne?
Czy muszę mieć dobrą kondycja?
Jak długo trzeba się uczyć, aby zacząć pływać na desce?
Ile osób jednocześnie korzysta z wyciągu?
Jaki jest wiek minimalny żeby zacząć przygodę z wakeboardem?

Umiejętność pływania nie jest wymagana choć jest przydatna. Zawsze jeśli nie umiesz pływać wpław, uprzedź przed lekcją o tym instruktora. Inaczej Cię przygotuje do zajęć i nieco inaczej poprowadzi lekcję żeby nadal była dla Ciebie zabawą.

Instruktorzy są zawsze na miejscu i zawsze pomagają na każdym poziomie zaawansowania. Lekcja prowadzona jest w formie indywidualnej, wiec pozwala na dopasowanie szkolenia, prędkości pływania potrzeb i poziomu kursanta.

Pływanie na wakeboardzie na poziomie podstawowym jest bardzo bezpieczne dla ludzi z dobrym ogólnym stanem zdrowia. Z wakeboardem jest jak z każdy sportem extremalnym. Możesz jeździć rekreacyjnie na rowerze albo uprawiać zjazd górski w Alpach. Gdy zdobywamy koleje umiejętności i wiedzę w wakeboardzie, pojawiają się większe zagrożenia. Skakania na skoczniach, czy jazda po sliderach czy boxach oczywiście powoduje zagrożenie większe niż w przypadku normalnego pływania. Zawsze pytaj instruktora jak wykonać nowy element techniczny to zminimalizuje niebezpieczeństwo. Początki sa super bezpieczną zabawą w wodzie.

Dobra kondycja jest zalecana lecz nie obowiązkowa. Nie zażyło nam się aby osoba nie miała na tyle siły żeby nie udało jej się popłynąć, ale im więcej siły tym lepiej.

Lekcje trwają zwykle 15 min. To wystarcza żeby zacząć pływać. Każda kolejna będzie zwiększała satysfakcję.

Jednocześnie z wyciągu korzysta jedna osoba. Dzięki temu nauka przebiega w sposób indywidualny do możliwości kursanta. Instruktor dobiera odpowiednią prędkości, i technikę do każdego chętnego.

Minimalny wiek dzieci które powinny zaczynać to 7-9 lat. Podczas zajęć dzieci są bezpieczne.